Bizim takım: Jin Team

Öncelikle Jin Team’in kurduğumuz takımın ismi olduğunu söylemek isterim. “Jin” Kürtçe’de “kadın”, “team” ise İngilizce’de “takım” demek. Bu işe Yasemin’le başladık. Amacımız tabiî ki ilk olarak Tarlabaşı, sonra da yayabildiğimiz her yerde, kadınların da istedikleri gibi istedikleri yerde futbol oynayabilmesini biraz da olsun sağlamaktı.

Ceren Abla’nın yanına gidip başımdan geçen olayı anlattım: Okulda her zamanki gibi voleybol oynarken, voleybol topu bahçenin demirliklerinden kaçtı. Ben de erkeklerin yanına gidip futbol oynamak istediğimi söyledim. İstememelerine rağmen aldılar beni; ama benimle oynama şekilleri attıkları paslar vs o kadar yavaş ve alay edici bir tavırlaydı ki oyundan çıktım. Ceren Abla bunları duyunca çok şaşırdı. Bizi hemen “Kızlar Sahada” denilen turnuvanın olduğu yere götürdüler. Oraya sadece kadınlar gidip maçlara katılıyorlar. Çok güzel bir yerdi. Oynayan kadınları görünce daha çok heyecanlandım. Oranın kurucusu ve birkaç oynayan futbolcu kadınla röportajlar yaptık. Merak ettiğimiz her şeyi sorduk. Bizim de takım kurabileceğimizi söylediler. Bunu duyar duymaz mahallede oynadığımız kızların yanına gidip anlattım onlar da bu fikre bayıldılar. Böylece Jin Team’i kurmuş olduk.

Tüm bu süreci film haline getirmek istedik. O yüzden takımı kurduktan sonra Sururi Parkı’nın üst tarafında bir futbol sahası var, önce çekimler için oraya gittik. Çekimler bitince de filmimizin montajı için 66 Kolektif’in Kuzguncuk’taki binasına gittik. Montajlar bittikten sonra topluca kapak fotoğrafı çektik. Herşey çok güzeldi. Artık videolar hazırdı. 30 Mayıs’ta Documentarist kapsamında sunduğumuz videoları izlemeleri için ailemi de çağırdım. Çok beğendiler. Gösterimden hemen sonra söyleşi oldu ve çok heyecanlandım ama çok güzel geçti.

Artık bir futbol takımımız var ve turnuvalara katılmak için sabırsızlıkla bekliyoruz!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s