Haklı Gururun Sevinci

Haklı gururun sevinci bu yaşadığım. Öyle ki her konuşmamda severek ve hala heyecanlanarak bahsediyorum yaşadıklarımdan. Heyecanımı, hislerimi, düşüncelerimi anlatmadan önce en başına dönmek istiyorum.

Eylül ayında yeni bir sosyal sorumluluk projesinin başlayacağının duyumunu aldım; başlığı ve içeriği beni çok heyecanlandırdı. “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” adı altında ‘Var Olmayan Eşitlik’ten bahsedecektik aslında; ilerleyen dönemlerde daha iyi farkına vardığım. Velhasıl kelam, güzel bir başlangıç yaptık. Öncelikle kendimize bir isim bulduk, JİN FİKİRLER. Bizleri çok iyi yansıtan bir isimdi bu. Her Cumartesi saatlerce beraber olduk. Konumuzla ilgili kitap okumaları, film izlemeleri, sergi gezmeleri, sinema seansları yaptık. Bir o kadar da sanatsal bir atölyeydi yani. Her buluşmamız dolu dolu geçiyordu. Atölyenin başında kendi  videomuzun çekileceğini biliyorduk. Bu yüzden çekim, montaj, fotoğraf vs. derslerimiz oldu. Birbirinden başarılı bir sürü insandan öğrenmemiz gereken her şeyi öğrendik ve bunları kendi videolarımızda uyguladık. Sanırım benim için en heyecanlı olan kısmı burasıydı, uygulama.

Ve artık atölyenin sonuna yaklaşıyorduk. Yapacağımız videolar ile ilgili çalışmaya başladık. Bir süre beyin fırtınası yaparak ortaya nasıl bir video çıkmasını istediğimizi düşündük; konusunu, mesajını, mekanını ve bunun gibi her şeyi. Tabii her şeye en başında karar veremedik. Her gün yeni şeyler eklendi, bazı şeyler eksildi. Sınavlarımın olduğu günlerde koşa koşa çekime gittiğim günler en stresli günlerdi benim için ama çokta tatlı bir stres ve yoğunluktu bu. Bir yandan sınavlarıma çalışırken bir yandan senaryomu yazdığım geceler gibi olsun tüm gecelerim. Çünkü hayatımda ilk defa kendi filmimi yapıyordum. Küçük bir yönetmen olmuştum artık. Hep bir izleyici olarak anlamaya çalışıyordum kullanılan ışığın açısını ama artık uygulayarak, karar vererek anlıyordum. Bunun gibi bir çok şeyi öğrenmiştim.

Videomu çekerken bir sürü kişi fikirleriyle, maneviyatıyla, varlığıyla destek oldu bana. Ve yine aynı kişiler 30 Mayıs’ta yaptığımız ilk gösterim günü de yanımdaydı. Bu gerçekten her insanın tatması gereken bir duygu. Başarısını bildiği kızının veli toplantısına giden anne gibiydi herkes. Gösterim günü beklediğimden daha iyi tepkiler aldık. Çalışmalarımız çok beğenildi. Sanırım vermek istediğimiz mesajı küçük de olsa vermeye başladık. İşte haklı gururun sevinci buydu!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s